Peeling medyczny

Peeling medyczny polega na aplikacji substancji chemicznej, która umożliwia usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka. Co dzięki temu można uzyskać? Przede wszystkim znikają przebarwienia pozapalnych, drobne zmarszczki, rozszerzone pory. Peeling medyczny reguluje wygląd zarówno skóry przetłuszczającej się (zmniejsza łojotok ) jak i suchej, zdecydowanie poprawia także kondycję skóry dotkniętej trądzikiem. W efekcie po zabiegu skóra jest gładsza, ma jednolity koloryt, jest bardziej napięta i wygląda młodziej.
Zima to najlepsza pora roku na wykonywanie peelingów chemicznych, które m.in. rozjaśniają skórę. Jeśli po lecie pozostały nam pamiątki w postaci przebarwień, piegów lub plam i chcemy się ich pozbyć, to powinniśmy zrobić to teraz lub wczesną wiosną. Salon kosmetologi profesjonalnej zaleca przeprowadzanie takich zabiegów tylko wtedy, gdy nie ma silnego słońca.
Do usuwania piegów, głębokich plam, jak i drobnych zmarszczek czy zmian potrądzikowych można zastosować coraz popularniejsze peelingi chemiczne. Za ich pomocą można usuwać warstwy naskórka na różnych poziomach, uzyskując pożądane efekty.
Jest kilka rodzajów peelingów chemicznych np.:
- yellow peel,
- peeling kwasem glikolwym,
- peeling kwasem TCA,
- kwasem migdałowym,
- peeling kwasem pirogronowym,
- Alfa&Beta Complex Gel
Ich działanie z jednej strony jest podobne, bo wszystkie złuszczają naskórek. Różnią się jednak - głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. Wpływają również pobudzająco na skórę właściwą, indukując syntezę kolagenu i elastyny. Lekarz - dopasowuje odpowiedni peeling w zależności od potrzeb pacjenta.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Istota, przedmiot i zakres analizy finansowej przedsiębiorstwa

Biuro rachunkowe, doradca podatkowy

Meble na wymiar albo meble kuchenne